Haberler

Necati ÜNAL Kimdir?

10608450_10152692495518560_5143613332123709410_oNecati ÜNAL kimdir, ne iş yapar, lüzum üzerine kısaca anlatmak istedik.

Öncelikle küçük bir aile şirketiyiz ve firma ismindende anlaşılacağı üzere, işimiz elektronik devre elemanları ve özellikle entegre devre elemanları tedarik ve entegre hata analizi (failure analysis) üzerine uzmandır ve hizmet için üniversitelerin bünyesinde mevcut Taramalı Elektron Mikroskobu, Atomik Kuvvet Mikroskobu gibi yüksek teknoloji cihazlarından faydalanır. Bu çerçevede; Petkim, İstanbul Askeri Tersanesi ve Gölcük Askeri Tersanesi gibi kuruluşlarla çalışmaktayız.

Peki medikal dünyası ile bağlantı nereden gelmektedir?

Firmanın teknik görevlerini üstlenen Necati ÜNAL, 2000 yılında Kalp Akciğer Pompası kursuna katılmak için Ann Arbor, Michigan, Amerika’ya gitmiş yerinde Sarns Inc. ürünü CPB makinalarının eğitimini görmüştür.

1981 yılında Sarns Inc., kurucusu Dick Sarns tarafından 3M’e satılmış, 3M tarafındanda 1999 yılında Tokyo kökenli Terumo firmasına satılmıştır.

Uzun yıllar İzmir lokasyonlu olduğu için Ege bölgesinde hizmet veren Necati ÜNAL, Gama Kamera için İsral’de, Spor Hekimliği dalında kullanılan cihazlar için Hollanda ve Almanya’da, Fizik tedavi ve Medical Estetik cihazları için İtalya’da, CPB makinaları, Rigid ve Flexible Endoskopi için muhtelif zamanlarda Amerika’da kurs ve eğitimlere katılmıştır.

Yine Amerika’da TEE Prop onarımı ve Sechrist ürünü Hava/Oksijen Mikserleri eğitimi planlama aşamasında bulunmakta olup, Gana’da Gama Kamera kurulumunda bulunmuş, Moskova’da 11 adet Sonos 2000/2500 ekokardiyografi cihazının tamirini yapmıştır.

2012 yılı başlarında da çocuklarının eğitim aldığı ve memleketi olan Eskişehir’e taşınmış, aile içi alınan karar ile yalnız marka model ayrımı gözetmeden Kalp Akciğer Pompası ve çevre birimleri, İntra aortik balon pompası gibi invasiv cihazların bakım onarımı üzerine yoğunlaşmaya karar verilmiştir ve bu çerçevede hizmetlerine devam etmekteyken, servis hizmeti vermek için gittiği Şanlı Urfa M. Akif İnan Devlet Hastanesi, Erzurum Atatürk Ün. Hast. Kalp Merkezi‘nde ve Eskişehir Osmangazi Ün. Hastanesi KVC‘de memnuniyetsizlikle karşılanınca CPB makinalarının bakım onarımı hizmetinden çekilme kararı almıştır.

İlgili Yazılar