İade İptal Sözleşmesi

Yürürlüğe giriş tarihi 05/06/2023

www.entegreci.com üzerinden satın alınan ürünlerde aşağıdaki şartlar dahilinde cayma veya iade hakları söz konusudur.

1. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsımda alıcının, satın aldığı ürün / ürünleri kargo firmasından teslim aldıktan sonra hiçbir koşul belirtmeksizin 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilme hakkı vardır. Cayma hakkını kullanmak için destek@entegreci.com adresine e-posta ile bildirimde bulunulması gerekmektedir. Bu kapsamda iade edilmek istenen ürün / ürünlerin satıcıya gönderimi esnasında iade ücreti alıcı tarafından ödenecektir. Alıcı ürünü hiç teslim almadığı takdirde alıcıdan iade taşıma masrafları kesilip kalan ödemesi alıcıya iade edilecektir.

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir,

• destek@entegreci.com adresine e-posta gönderilmelidir.
• Kargo firmasının siparişi alıcıya tesliminden itibaren en geç 14 gün içerisinde yapılmalıdır.
• 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca mutlak suretle ürün/ürünlerin faturasını alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz bir şekilde doldurup imzalayarak, varsa sevk irsaliyesi ile birlikte cayma tebligatını yaptığı tarih itibari ile 10 gün içerisinde göndermelidir. (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
• Orijinal ambalajlarının ve/veya Entegreci Elektronik – Oral Ünal tarafından hazırlanan ambalajların hiçbir şeklide açılmamış, bozulmamış olması ve bandrolünün yırtılmamış, tahrip edilmemiş olması gerekmektedir.
• Açıkça müşterinin özel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış ürünlerin (custom design) iadesi mümkün değildir.

2. Yukarıdaki koşulların sağlanması durumunda iade edilecek ürün/ürünler Entegreci Elektronik – Oral Ünal ve gerekirse ürünlerin üreticileri tarafından incelenip iadeye uygun olup olmadıkları değerlendirilir. Bu işlemin süresi 1-7 gündür. Ürünleri iadesine uygun olduğunun değerlendirilmesi takdirinde ürün bedeli, alıcıya hangi ödeme aracı ile satın alım yapmışsa o şekilde geri ödenir. Bunun da süresi maksimum 10 gündür. Kredi kartlarında bankadan kaynaklı gecikmelerden dolayı Entegreci Elektronik – Oral Ünal sorumlu değildir.

3. Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. Satıcı, alıcı tarafından gönderilen malın iadesinin imkansızlaştığını düşünüyorsa, bu durumu malı teslim aldığı tarihten en geç 3 gün içerisinde alıcıya bildirmelidir.

4. Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

5. 6502 Sayılı yasa kapsamı dışındaki Ticari nitelikteki işlerde ayıp, gizli ayıp veya iadeye ilişkin hususlarda Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır.